Sīkdatņu izmantošana

Kas ir sīkdatne?

Sīkdatnes ir informācija, kas tiek pārsūtīta no vietnes uz jūsu datora cieto disku. Tie ir mazi informācijas faili, kas ļauj vietnēm saglabāt un atkārtoti piekļūt informācijai par lietotāja pārlūkošanas paradumiem. Sīkdatnes izmanto lielākā daļa vietņu, jo tie ir viens no daudziem rīkiem, kas palīdz pielāgot tiešsaistes saturu lietotāju vajadzībām. Sīkdatnes ļauj vietnēm sniegt pakalpojumus, kas pielāgoti lietotāju vajadzībām (piemēram, atceroties pieteikšanās informāciju, paturot pirkumus iepirkumu grozā vai parādot tikai konkrētu lietotāju interesējošu saturu). Ir dažādi sīkdatņu veidi: pagaidu sīkdatnes(vai sesijas sīkdatnes) - tiek izdzēsti, kad pārlūks ir aizvērts; pastāvīgās sīkdatnes - netiek izdzēstas un paliek, kamēr tās nav izdzēstas ar aktīvām darbībām vai līdz to derīguma termiņa beigām.


Kā izdzēst sīkdatnes?

Lielākā daļa pārlūkprogrammu ir iestatītas tā, lai tās automātiski pieņemtu sīkdatnes. Jūs varat atspējot sīkdatnes savā pārlūkprogrammā, taču ņemiet vērā, ka, to darot, jūs varat zaudēt piekļuvi daudzām funkcijām, kas nepieciešamas, lai vietne darbotos pareizi. Ja jums nepieciešama sīkāka informācija par sīkdatnēm, apmeklējiet vietni www.aboutcookies.org, lai iegūtu detalizētu, neatkarīgu informāciju par to, kā atspējot sīkdatnes, izmantojot pārlūkprogrammas iestatījumus, un kā noņemt sīkdatnes, kas jau ir jūsu datorā. Lai izdzēstu sīkdatnes no sava mobilā tālruņa, jums jāizlasa tālruņa lietotāja rokasgrāmata.


Sīkdatņu veidi:

 Nepieciešamās sīkdatnes: šīs sīkdatnes ir nepieciešamas, lai jūs varētu pārlūkot vietni un izmantot tās funkcijas, piemēram, piekļuvi vietnes drošām zonām. Bez šīm sīkdatnēm nevarētu būt neviens vēlamais pakalpojums, piemēram, iepirkšanās tiešsaistē.


Veiktspēju uzlabojošas sīkdatnes: šīs sīkdatnes apkopo informāciju par to, kad lietotāji izmanto noteiktu vietni, piemēram, kuras lapas viņi apmeklē visbiežāk un vai apmeklētāji no vietnes saņem kļūdas ziņojumus. Šīs sīkdatnes nevāc informāciju, kas ļauj identificēt vietnes apmeklētāju. Visa informācija, ko apkopo šīs sīkdatnes, ir vispārīga un līdz ar to anonīma. To izmanto tikai vietnes darbības uzlabošanai.


Funkcionālās sīkdatnes: šīs sīkdatnes ļauj vietnei atcerēties jūsu izvēlētās lietas (piemēram, jūsu vārdu, valodu vai reģionu) un piedāvāt jums personalizētas uzlabotas funkcijas. Šo sīkdatņu apkopoto informāciju var padarīt anonīmu, un tās nevar pārraudzīt jūsu pārlūkošanas darbības citās vietnēs.


Mērķtiecīgas vai reklāmas sīkdatnes: šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai rādītu reklāmas, kuras jums varētu interesēt un atbilstu jūsu interesēm. Tās tiek izmantotas arī, lai noteiktu reklāmu un rādītu to  tikai noteiktu skaitu reižu, un palīdzētu novērtēt jūsu reklāmas kampaņas efektivitāti.